Zwierzęta mają różne wzorce snu – niektóre śpią przez całą zimę, innym wystarcza krótka drzemka w ciągu dnia przez cały rok. Poza tym słonie mają trąby, a kangury noszą swoje młode w torbach na brzuchu. Dlaczego tak jest? Dowiesz się tego na niezwykłych warsztatach! British Council serdecznie zaprasza na kolejną edycję anglojęzycznych warsztatów dla dzieci w Nowym Zoo w Poznaniu.

15 czerwca dzieci w Poznaniu powrócą do roli odkrywców. Wraz z lektorem British Council będą zwiedzać wystawę egzotycznych zwierząt i uczyć się kluczowych angielskich zwrotów na podstawie faktów z życia codziennego zwierząt. Zajęcia potrwają 60 minut i odbędą się w 3 turach, z myślą o różnych grupach wiekowych (5-7 lat lub 8-10 lat). Udział w wycieczce jest bezpłatny – rodzice muszą jedynie zapłacić za wstęp do zoo, który tego dnia, jest w promocyjnej cenie 10 zł za osobę.

Celem warsztatów jest zainteresowanie dzieci nauką języka angielskiego poprzez pokazanie im, że język ten może pomóc im poznać świat i wspomóc w rozwoju pasji. Każdy uczestnik wycieczki poczuje się jak odkrywca, ponieważ będzie korzystał ze specjalnego folderu i mapy z ciekawostkami o zwierzętach z różnych kontynentów.

„Chcemy pokazać, że nauka języka angielskiego może być ekscytującym doświadczeniem” –nauczycielka British Council. „Nauka słów tematycznych połączona z oglądaniem żywych, egzotycznych zwierząt na pewno na długo zapadnie im w pamięć”. Ponadto relaksująca, rodzinna atmosfera spotkania stwarza dodatkowe, doskonałe możliwości nauki języka angielskiego przez dzieci.

Po zakończeniu warsztatów każdy uczestnik otrzyma nagrodę rzeczową oraz zestaw łamigłówek do zabrania do domu. Bezpłatny bilet towarzyszący zakupowi biletu promocyjnego umożliwia wstęp na wycieczkę po zakończeniu warsztatów, do czego bardzo zachęcają organizatorzy.

British Council to organizacja reprezentująca Zjednoczone Królestwo Wielkiej Brytanii i Irlandii Północnej w sprawach dotyczących współpracy kulturalnej i edukacyjnej. Celem British Council jest wspieranie relacji opartych na zaufaniu między krajami.

British Council Polska planuje i organizuje wiele wydarzeń i programów mających na celu promowanie kultury, edukacji i społeczeństwa Wielkiej Brytanii. Wśród nich są m.in. zajęcia z języka angielskiego prowadzone w renomowanych centrach językowych w Warszawie i Krakowie czy współpraca z bibliotekami w całej Polsce w celu przeprowadzania egzaminów z języka brytyjskiego.