Park linowy Explorer jest położony obok źródła w zakolu Jeziora Maltańskiego. Składa się z trzech tras linowych i jednej siatkowej, z których mogą korzystać dzieci w wieku szkolnym o wzroście co najmniej 160 cm. Trasa niska jest zawieszona na wysokości 4-6 m nad ziemią, natomiast trasa dla dzieci ma tylko 1 m wysokości i jest całkowicie zabezpieczona siatką – idealna dla najmłodszych.

Atrakcje dla dzieci

Dla dzieci powyżej trzeciego roku życia siatkowy tor przeszkód to doskonały sposób na zabawę i aktywność fizyczną. Nie ma tu tuneli, więc cała trasa jest dość łatwa do pokonania. Siatki są w zaskakująco dobrym stanie. Trasa rozwidla się w dwóch miejscach, co przy grupie dzieci skłania do zabawy w ganianego.

Pewnym urozmaiceniem dla pokonywania trasy z siatki jest dmuchaniec u jej podnóża. Explorer oferuje także mniejsze zabawki, zestaw huśtawek, cymbergaja i klocki na tarasie baru.

Kawiarnia nad jeziorem

Taras baru i kawiarni Explorer Park to doskonałe miejsce na relaks nad jeziorem. Możesz też mieć oko na swoje dzieci bawiące się na pobliskim placu zabaw.

Przy stolikach w kawiarni znajdują się zabawki dla najmłodszych, w barze serwowana jest kawa i lekkie posiłki (w sezonie jest też grill na kiełbaski), można kupić też lody. Toalety ToiToi nie są w najlepszym stanie, zwłaszcza nie polecam zabierać do nich dzieci. Alternatywą jest skorzystanie z łazienek przy mecie toru wioślarskiego.

Na parterze, wewnątrz budynku, znajduje się również kilka stolików. Miejsce do siedzenia jest również na górnym tarasie, gdzie możemy usiąść na leżakach i podziwiać widok na jezioro. Jest tam naprawdę pięknie. Park Odkrywców organizuje również przyjęcia urodzinowe dla najmłodszych. Można też zarezerwować stoliki w kawiarni i zorganizować ciasto oraz poczęstunek dla gości.