Od 2008 roku Teatr Atofri zaprasza na swoje przedstawienia najmłodsze dzieci. Nawet kilkumiesięczne niemowlęta mogą poznawać z nim sztukę teatralną. Na przykład spektakl „Jabłonka” jest przeznaczony dla niemowląt w wieku kilkunastu miesięcy. Oznacza to, że mali widzowie siedzą bezpośrednio przed sceną, na wygodnych poduszkach. Przez cały czas panuje poczucie bliskości. Zanim jednak dzieci wejdą na widownię, teatr przychodzi do nich. Aktorzy schodzą ze sceny i poza nią wyjaśniają dzieciom zachowania swoich postaci i rozdają im wstążki.

„Jabłonka” to spektakl oparty na kulturze ludowej i utworze Oskara Kolberga „Wczora z wieczora”. Jest w nim muzyka, kolory, tradycyjne zabawy i poczucie humoru. Śpiewowi aktorek towarzyszy gra na altówce na żywo. Kiedy aktorki zbliżają się do małych widzów, wywołują u nich salwy radości. Na przykład, dzieci często stają się podekscytowane, gdy grają w ciuciu babkę lub szukają zagubionego jabłka. Ponadto kolorowe wstążki i szerokie spódnice, które wirują na scenie wraz z aktorkami, również przyciągają uwagę najmłodszych. Wreszcie, na koniec przedstawienia dzieci otrzymują jabłka i mogą bawić się na scenie.

Przedstawienia teatralne skierowane do małych dzieci mogą być wspaniałym doświadczeniem także dla dorosłych, zwłaszcza gdy obserwujemy, jak twarz własnego dziecka rozświetla się z radości i fascynacji. „Jabłonka” to z pewnością spektakl, który wywoła w nas wszystkie te pozytywne emocje.