W ramach 10. Międzynarodowego Festiwalu Filmów Animowanych Animator odbędą się warsztaty dla dzieci Animator Jutra.
Warsztaty odbędą się w tym roku w dniach 10-13 lipca. Jak zwykle wielu fantastycznych artystów będzie chciało pokazać swoje unikalne style animacji. Zachęcamy do zapoznania się z informacjami na temat tego wydarzenia.
Informujemy, że tylko po dokonaniu wcześniejszej rezerwacji będziesz mógł uczestniczyć w warsztatach. Po otrzymaniu potwierdzenia rezerwacji musisz kupić bilet za 1 zł (na wszystkie warsztaty). Bilety trafiają do sprzedaży 3 lipca. Będą dostępne w kasie CK Zamek.
Warsztaty są idealne dla dzieci w wieku 7-12 lat.
Dzieci uczestniczą w jednych warsztatach, który trwają cztery dni. Wszystkie odbywają się w Centrum Kultury Zamek i są prowadzone codziennie w dwóch cyklach – jeden od 10:00 do 12:00, drugi od 13:00 do 15:00 (każda godzina to inna grupa).
WARSZTATY ANIMATOR JUTRA
ZAMIEŃMY SIĘ NA CHWILĘ W ZWIĘRZĘTA
Warsztat animacji w technice pixilacji.
Każde dziecko ma swoje ulubione zwierzę. Ludzie również mogą naśladować zwierzęta, a czasem nawet się do nich upodabniać lub zachowywać. Podczas sesji młodzi ludzie na pewien czas „zmienią się” w różne stworzenia, aby odkryć w sobie ukrytą dzikość. Wykonają trójwymiarowe maski z papieru o różnych wzorach. Wyruszą w ekscytującą podróż po miejskiej dżungli jako hybrydy dzikich zwierząt. Będą animować swoje postacie, tworzyć historie i sytuacje, które będą odgrywane w parku naprzeciwko Centrum Kultury ZAMEK
ZABAWA Z MISTRAMI STAREJ KOMEDII
Warsztat animacji w technice rotoskopii i technikach mieszanych.
Podczas warsztatów dzieci stworzą film oparty na najbardziej znanych postaciach z klasycznych niemych filmów komediowych, takich jak Charlie Chaplin, Buster Keaton czy Flip i Flap. Użyją metody rotoskopowej do tworzenia klatek z filmów kręconych tradycyjną kamerą. Zastosują również metodę animacji wycinankowej, aby ożywić archiwalne zdjęcia i zmienić je w kreatywny sposób. Każdy uczestnik otrzyma swoją własną kolekcję wydrukowanych klatek z filmów, które będzie musiał twórczo wykorzystać.
SPOTKANIA
Warsztat animacji w technice lalkowej.
Celem warsztatów jest przeprowadzenie uczestników od początku do końca przez proces twórczy tworzenia animowanego filmu lalkowego. Zaczynając od poszukiwania pomysłu, a kończąc na tym, jak opowiedzieć narrację za pomocą filmu, kurs ten nauczy Cię, jak konstruować druciane formy lalek, animować je, kręcić poklatkowo w przestrzeni trójwymiarowej i łączyć postacie na planie. Praca nad filmem zachęci uczestników do pracy zespołowej, co jest kluczowe podczas tworzenia wspólnego dzieła. Nazwa warsztatu –„Spotkania” – zachęca uczestników do współpracy z dwoma lub trzema postaciami i rozwijania ich interakcji. Będzie to wymagało opracowania unikalnego „tańca” dla lalek, aby każdy widz mógł zrozumieć, co dzieje się w każdej scenie.
NARYSUJ DŹWIĘK
Warsztat animacji w technice rysunkowej.
Podczas zajęć dzieci będą współpracować z artystą, aby zinterpretować i zwizualizować dźwięk za pomocą animowanego obrazu. Tematem artystycznych dociekań nad związkiem między obrazem a dźwiękiem będzie utwór muzyczny. Dzieci będą próbowały przekazać to, co słyszą, poprzez rysunek – wykonany ołówkiem, kredką lub farbą na papierze – przedstawiając akcję na obrazkach. Muzyka idealnie nadaje się do animacji, dobrze ją uzupełnia. Zrozumienie naturalnego przepływu i tempa animacji pomoże zbudować żywą scenę. Poznamy podstawy procesu animacji, przygotujemy projekty i uwolnimy naszą wyobraźnię, by stworzyć filmowe arcydzieła. Możliwości są nieograniczone, gdy kreatywność młodych animatorów jest pobudzana przez dźwięk!
STRASZYDŁA RODZIME. WŚRÓD LASÓW, NA POLACH, NA WODACH, NA WIETRZE
Warsztat animacji w technice wycinankowej.
W ramach projektu animacyjnego dzieci skupią się na stworzeniu bestiariusza stworzeń z polskiego folkloru i legend. Po wybraniu stworzeń, które będą chciały umieścić w nim, posegregują je według miejsca, w którym zwykle występują: las, pole, woda lub powietrze. Przy ilustracji każdego stworzenia znajdzie się również tekst i nagrania głosu, aby odbiorcy mogli docenić nie tylko elementy wizualne, ale także to, jak ono brzmi. Ilustrując te rodzime mity i opowieści ludowe, mamy nadzieję pokazać zarówno bogaty język polski, jak i stworzyć animację o interesujących walorach dźwiękowych.