Oferta Bramy Poznania – Ferie zimowe 2019
Brama Poznania ICHOT

2019-01-02

Ferie 2019Oferta Bramy Poznania – Ferie zimowe 2019

  

Oferta dla dzieci indywidualnych

1.Ferie na Wyspie

Ostrów Tumski to miejsce wyjątkowe. To właśnie tutaj dumnie stoi najstarsza katedra w Polsce, to tutaj dokonano ważnych odkryć archeologicznych, które zmieniły postrzeganie początków naszego państwa. Ostrów to także niezwykła wyspa w samym środku miasta. Zapraszamy na cykl zajęć, podczas których poznamy inne najstarsze miejsca w Polsce, a także najciekawsze wyspy świata i najbardziej spektakularne odkrycia archeologiczne polskich badaczy. Będzie sporo „naj”, ale najwięcej niesamowitej zabawy!

Uczestnicy: dzieci w wieku 8-12 lat
Termin: 16, 17, 18 stycznia 2019 r. godz. 10.00-12.00
Miejsce: sala w śluzie katedralnej, zbiórka w holu głównym Bramy Poznania
Koszt: bezpłatne

Zapisy: formularz przesłany na adres edukacja@bramapoznania.pl – formularz można pobrać ze strony www.bramapoznania.pl/edukacja. Udział w zajęciach jest możliwy po otrzymaniu mailowego potwierdzenia od Organizatora.

 Oferta dla rodzin z dziećmi

 

1. Rodzinne oprowadzania po ekspozycji Bramy Poznania

  

15 stycznia, wtorek, godz. 11:00, Oprowadzanie dla rodziców z maluszkami w chustach / wózkach

19 stycznia, sobota, godz. 11:00, Wyprawa z Mieszkiem– rodzinne oprowadzanie

22 stycznia, wtorek, godz. 11:00, Poszukiwacze skarbów– rodzinne oprowadzanie dla Babć i Dziadków z Wnuczętami

26 stycznia, sobota, godz. 11:00, Zbudujmy Ostrów Tumski – rodzinne oprowadzanie

 

Na wszystkie oprowadzania obowiązują zapisy pod numerem telefonu 61 647 76 34 lub osobiście w punkcie informacyjnym Bramy Poznania. Oprowadzania są bezpłatne, decyduje kolejność zgłoszeń – liczba miejsc jest ograniczona.

 

Szczegółowe informacje na temat oprowadzań: www.bramapoznania.pl/wydarzenia

 

2. Pograjki – rodzinne koncerty interaktywne / Tradycje kolędnicze – kolędowanie zimowe

Poznamy tradycje kolędnicze z różnych stron Polski. Kusoki, baciary, siwki, lofry, turki, pucheroki – kolędnicy! Nawiązując do polskiego zwyczaju kolędowania, zawitamy do Was z różnorodnymi postaciami i tradycjami kolędniczymi. Poprzez pełne muzyki, żywe spotkanie z kulturą tradycyjną, dzieci zobaczą przebrania kolędnicze z różnych zakątków Polski oraz poznają mało znane zwyczaje takie jak szczodrowanie czy herody. Poprzez zabawę nauczymy się czerpać z polskiego dziedzictwa kulturowego.

 

Termin: 13.01.2019, niedziela, godz. 11:00

Miejsce: Brama Poznania

Na koncerty obowiązują bilety: 10zł/osoba, 7zł/osoba – zniżka Karta Rodziny Dużej.  Dzieci do lat trzech bezpłatnie. Bilety można kupić w kasie Bramy Poznania lub na stronie www.bilety.bramapoznania.pl.

Wiek uczestników bez ograniczeń.

Więcej informacji na stronie www.bramapoznania.pl/wydarzenia

 

Informacje o cyklu:

 

Zapraszamy na cykl koncertów interaktywnych, w ramach których poznamy bliżej kulturę tradycyjną Wielkopolski – przyjrzymy się lokalnym tradycjom różnych części naszego regionu – tak, aby poznać je oraz ucieszyć się różnorodnością naszego miejsca w Polsce!

Podczas Pograjek poznamy polskie tradycje związane z ważnymi momentami roku – będziemy mieli okazję doświadczyć, czym jest kolędowanie zimowe, rozpoczynające czas świętowania Bożego Narodzenia, oraz wiosenne, witające wiosnę wraz ze świętami Wielkiej Nocy. Zaprosimy Was również na spotkania skupione wokół tradycji miejskich – nawiązując do setnej rocznicy Odzyskania Niepodległości – poznamy brzmienie polskiej muzyki tamtych czasów. Nie zabraknie Poznania i jego lokalnych tradycji, które przemierzymy muzycznymi i śpiewającymi ścieżkami. A zatem bierzemy pod lupę tradycje – te bliższe, lokalne i regionalne oraz te, które stanowią dziedzictwo kulturalne całego kraju.

Pograjki będą odbywać się raz w miesiącu, w wybraną niedzielę o godz. 11:00 w Bramie Poznania.

 

 3. Ferie z Poznańskim Szlakiem Legend dla Dzieci – gra miejska

Poznański Szlak Legend dla Dzieci to trasa do indywidualnego zwiedzania, pomysł na nieco inny rodzinny spacer po mieście. Na Szlak można wybrać się w dowolnym momencie – wystarczy tylko wziąć ze sobą folder z mapą oraz grą miejską, która z pewnością przypadnie do gustu i młodszym i starszym Szlakowiczom i Szlakowiczkom. Po prostu wszystkim tym, którzy lubią zagadki, poszukiwanie przygód i trochę inne miejskie spacery.

Wyjątkowa gra miejska wiedzie tajemniczym szlakiem, który prowadzi do miejsc-symboli związanych z poznańskimi legendami, gdzie czekają na Was zadania. Jedyne wskazówki do ich rozwiązania znajdują się właśnie w folderze, który można pobrać z zakładki SKARBIEC na naszej stronie www.szlaklegend.pl lub otrzymać w Bramie Poznania, Centrum Informacji Rodzinnej, Centrum Informacji Senioralnej oraz w punktach Centrum Informacji Turystycznej.

W trakcie ferii zimowych (od 12 do 27 stycznia) zachęcamy Was do przejścia Szlaku z nagrodą! Każde dziecko, które weźmie udział w grze miejskiej i przyjdzie do Bramy Poznania z folderem z poprawnym rozwiązaniem zagadek otrzyma bezpłatną publikację „Koziołki, rury i czarcie ogony” z dziesięcioma legendami o Poznaniu. Książkę znajdziecie w punkcie informacyjnym Bramy Poznania w godzinach otwarcia instytucji.

dla kogo:

- głównie dla rodzin z dziećmi w wieku 6–10 lat, chociaż młodsi i starsi też mogą bawić się doskonale

 

sposób zwiedzania:

- trasa do indywidualnego zwiedzania, nie obowiązują zapisy

- konieczne jest pobranie folderu z grą miejską (do samodzielnego wydrukowania – z zakładki SKARBIEC – lub z punktów stacjonarnych, których listę znajdziecie w SKARBCU na stronie www.szlaklegend.pl)

informacje praktyczne:

- start gry miejskiej w Parku Stare Koryto Warty (przy amfiteatrze), meta na placu Wolności (koło Fontanny Wolności)

- trasa o długości ok. 2,5 km

- czas trwania spaceru ok. godziny

 

Projekt Poznański Szlak Legend dla Dzieci realizowany był w ramach Poznańskiego Budżetu Obywatelskiego.

 

Regulamin akcji dostępny na stronie www.bramapoznania.pl oraz w siedzibie Bramy Poznania. Liczba publikacji przeznaczonych do dystrybucji w ramach akcji jest ograniczona.

  

 

4.Opowieści przy kominku - warsztaty dla Babć i Dziadków z Wnukami i Wnuczkami

 

Zapraszamy Babcie i Dziadków z Wnuczkami i Wnukami na wspólne warsztaty do Bramy Poznania.

 

Termin: 19.01.2019 r., godz. 10:00

Zapisy: formularz przesłany na adres edukacja@bramapoznania.pl – formularz można pobrać ze strony www.bramapoznania.pl/edukacja

Warsztaty bezpłatne
 

Informacje praktyczne:

Liczba uczestników: maksymalnie 30 uczniów oraz 3 opiekunów
Terminy:
od wtorku do piątku w godzinach: 9:30, 11:30, 13:30
Miejsce zajęć: ekspozycja główna (przestrzeń dziecięca przy sali gród) i sala warsztatowa

Miejsce zbiórki: hol główny Bramy Poznania
Czas trwania: 80 minut

Cena: 160 zł
Wymagana wcześniejsza rezerwacja i zakup: z minimum 7-dniowym wyprzedzeniem za pośrednictwem strony internetowej www.bilety.bramapoznania.pl bądź pod numerem tel. 61 647 7629 (Biuro Obsługi Klienta) od wtorku do piątku w godzinach 9:00 – 14:00.

 

 

Fot. Ł. GdakChcesz dostawać na bieżąco informacje o wydarzeniach dla dzieci w Poznaniu?
Zapisz się na newsletter portalu dziecipoznan.plGALERIA
Rozwiń


WIZYTÓWKA
Zwiń


KOMENTARZE
Rozwiń
KOMENTARZE FB


PRZECZYTAJ RÓWNIEŻ:
Zwiń
KALENDARZ IMPREZ
NADCHODZĄCE WYDARZENIA
REKLAMA

WIĘCEJ KATEGORII:

KULTURA
MUZEA  |   TEATRY  |   KINA  |   DOMY KULTURY  |   BIBLIOTEKI  |   WYWIADY
URODZINKI DLA DZIECI
SALE ZABAW  |   RESTAURACJE  |   MIEJSCA NIETYPOWE
O NAS
REKLAMA  |   KONTAKT
AKTYWNIE
KĄPIELISKA  |   WYCIECZKI  |   PARKI  |   PLACE ZABAW  |   CZAS DLA RODZINY  |   TOP ATRAKCJE W POZNANIU
ZAJĘCIA
POZALEKCYJNE/ WARSZTATY  |   LATO W POZNANIU  |   ZIMA W POZNANIU
STYL ŻYCIA
KONKURSY  |   NOWOŚCI WYDAWNICZE  |   PORADY  |   FELIETONY  |   RECENZJE  |   PLASTYKA DLA DZIECI  |   ZABAWY RUCHOWE  |   PRZEPISY
KATALOG FIRM
Kultura  |  Miejsca przyjazne rodzinie  |  Opieka nad dziećmi  |  Organizacja urodzin  |  Sport  |  Usługi dla dzieci i rodzin  |  Warsztaty i zajęcia dla dzieci  |  dzieciPOZNAN.pl © 2016 All Rights Reserved
Es-Art.pl